Kad kaimas būtų gyvas!


Vyksiantys renginiai

 • 2024 04 06 10:30 val. vyks Asociacijos „Viva Sol" visuotinis susirinkimas (nuotoliniu būdu). Nesusirinkus kvorumui, pakartotinas susirinkimas vyks gyvai 2024 balandžio 20 d. 10:30 val. Amatų mokykloje "Sodžiaus meistrai", Rūdiškės, Trakų r. Norintiems dalyvauti, kreipkitės į info@vivasol.lt.

Darbotvarkė:
- 2023 metų veiklos ir biudžeto ataskaitos, revizoriaus ataskaitos tvirtinimas.

- 2024 metų veiklos ir biudžeto plano tvirtinimas.
- Narystės klausimai: naujų narių ir garbės narių priėmimas, narystės panaikinimas.
- Projekto “Pameistrių namai” pristatymas ir aptarimas.
- Kiti klausimai. 

 Įvykę renginiai

 • 2023 12 13 d. 11:00 val. vyko mokymo seminars „Trumposios maisto tiekimo grandinės – kaip, kur ir kada jos veikia“, kuris vyks Turizmo ir informacijos centre, Vilniaus g. 12, Senojoje Varėnoje.
  Ar gali Varėnos ūkininkai aprūpinti vaikų darželius ir mokyklas ekologiška produkcija? Ukmergės vaikų darželis "Žiogelis" taip maitina vaikus jau kelerius metus. Laimi visi: ir ūkininkai, ir vaikai, ir tėvai, ir visuomenė, ir savivaldybė, ir valstybė. Daugiau informacijos programoje
 • 2023 11 18 d. 13:00 val. vyko nuotolinė paskaita apie teritorijos vystymo Prancūzijoje patirtį ir iššūkius. Paskaitoje dalyvaus Jocya Bade (Prancūzija), Rasa Ilinauskaitė, Valdas Kavaliauskas ir VDU prof. Vilma Atkočiūnienė (Lietuva). Trukmė - 1,5 val. Pranešimas nuotolinis su vertimu iš/į prancūzų kalbą. Galima bus užduoti klausimus pranešėjams. Renginys yra Erasmus+mobilumo projekto dalis. Prisijungimas nuorodoje.
  Apie St. Marguerite Lafigere - savo kraštovaizdžiu, geomorfologinėmis sąlygomis unikali mikroteritorija, sąlygojanti specifines ir sudėtingas ūkinės veiklos ir kasdienio gyvenimo sąlygas. Teritorijai labai trūksta darbingų vietinių gyventojų. MFR (Maisons familiales rurales) iniciatyva - sukurti  netradicinę bendradarbystės erdvę, vietinių gyventojų buvo šiltai sutikta. Paskaitoje bus siekiama atsakyti į klausimą - kokie  dviejų metų bendradarbiavimo rezultatai ir poveikis teritoriniam vystymuisi?
  Jocya Bade - MFR (Maisons familiales rurales) Bac Pro Nature (mfr-richerenches.org) dėstytoja pristatys Sainte Marguerit Lafigere komuną, bendradarbystės erdvę MFR/St. Marguerite. Rasa Ilinauskaitė ir Valdas Kavaliauskas - VDU ŽŪA  magistrantūros studijų programos "Kaimo plėtros administravimas" magistrantai pasidalins savo praktine patirtimi ir įžvalgomis apie Sainte Marguerite Lafigere mikroteriją.
 • 2023 06 07 d. 11:00 val. vyks projekto "In CULTURE" renginį, kuriame pristatysime projekto rezultatus ir aptarsime, kaip įtraukti jaunimą į bendruomenes per kultūrą. Projektu buvo siekiama sukurti jaunimo įtraukimo į bendruomenes per kultūrą modelį, apjungiant Italijos, Airijos ir Lietuvos partnerių patirtį. Renginys vyks birželio 7 d. nuo 11.00 val. Merkinė kultūros centre, Varėnos r. 


 • 2023 03 18 d. 10:00 val. vyks Asociacijos "Viva Sol" visuotinis narių susirinkimas Amatų mokykloje "Sodžiaus meistrai", Rūdiškės, Trakų r. Susirinkimas vyks konktaktiniu būdu, bet bus sudaryta galimybė ir dalyvauti nuotoliniu būdu. Nesusirinkus kvorumui, pakartotinas visuotinis narių susirinkimas vyks  2023 04 01 d. 10:00 val. nuotoliniu būdu. Norintiems dalyvauti, kreipkitės dėl prisijungimo nuorodos į info@vivasol.lt . Susirinkimo darbotvarkė: 1. 2022 m. veiklos, finansų ir revizoriaus ataskaitų tvirtinimas, 2. 2023 m. veiklos ir finansų ataskaitų tvirtinimas, 3. Naujų įstatų projekto tvirtinimas, 4. Kiti klausimai.
 • 2022 11 12 d. 12:00 val. vyks Asociacijos "Viva Sol" narių neformalus susitikimas kavinėje "Gurinukas", Marcinkonys, Varėnos r.
 • 2022 03 03 d.  10:00 val. Asociacija "Viva Sol" vyko Erasmus+ projekto baigiamasis tarptautinis renginys "Ką vertingo turime kaime ir kaip tai parodyti?". Vieta - Amatų mokykla "Sodžiaus meistrai”, Trakų r. Renginio kalba - lietuvių, su sinchroniniu vertimu į anglų kalbą. Buvo pristatomi projekto partnerių Lietuvos, Danijos, Norvegijos ir Prancūzijos kaimo kultūros paveldo atvejai, vyko praktinis vaizdo filmukų kūrimo išmaniuoju telefonu užsiėmimas.  
 • 2022 01 29 d. 10:00 val. vyko Asociacijos „Viva Sol“ visuotinis susirinkimas.  Vieta - Amatų mokykla "Sodžiaus meistrai", Meistrų g. 10, Rūdiškės, Trakų r. Nesusidarius kvorumui, pakartotinis susirinkimas vyks vasario 12 d. toje pačioje vietoje tuo pačiu laiku. Negalintiems dalyvauti kontaktiniu būdu, buvo sudaryta galimybė dalyvauti nuotoliniu būdu.
 • 2021 09 24 d. Vytauto Didžiojo Universiteto Žemės ūkio akademijoje parodoje "Ką pasėsi" vyko seminaras "Agroekologinių ūkininkavimo praktikų taikymas" Seminaro pranešėjai: V. Atkočiūnienė (VDU Žemės ūkio akademija), L. Gumbrevičienė (Asociacija „Viva Sol“), V. Kavaliauskas (MB „Sūrininkų namai Dargužiuose“). Anotacija.
 • 2021 08 14 d. Trijų ežerų HUB kartu VšĮ "Sūrininkų namai" ir Asociacija "Viva Sol" organizavo Mažųjų sūrių festivalį. Renginio akimirkos video filmuke.
 • 2021 07 24-25 d. Asociacijos "Viva Sol" kartu su Danijos informacine platforma apie gyvenimą kaime LandTV.dk  planuoti mokymai "Video kūrimas išmaniuoju įrenginiu" buvo atšaukti dėl karantino reikalavimų atvykstantiems iš Covid-19 užsikrėtimų raudonos zonos, į kurią buvo patekusi ir Danija.
 • 2021 06 14 d. vyko visuotinis Asociacijos “Viva Sol” susirinkimas per Zoom platformą. 
 • 2021 05 22 d. vyko diskusija-susitikimas Kaip Dzūkijos sūrininkai keičia pasaulį: atsakomybė už vietovę, kurioje gyveni". Diskusija buvo skirta VšĮ "Sūrininkų namai" veiklos dešimtmečiui.  Diskusijos nuotraukos. Diskusijos įrašas Renginio sodyboje "Sūrininkai Dargužiuose" akimirkos

 

Programa.pdf (172.89KB)
Programa.pdf (172.89KB)


 • 2021-04-19 Nuotolinis seminaras-diskusija „Agroekologija ir maisto sistemų bei bendruomenių atsparumas“ š.m. balandžio mėn. 19 d. 
Agroekologija - įvadinis žodis
Agroekologija_Kavaliauskas.pdf (778.15KB)
Agroekologija - įvadinis žodis
Agroekologija_Kavaliauskas.pdf (778.15KB)
Ekolokolizacija ir vietos maisto sistemos
Ekolokalizacija_Atkociuniene.pdf (3.44MB)
Ekolokolizacija ir vietos maisto sistemos
Ekolokalizacija_Atkociuniene.pdf (3.44MB)
UNISECO projektas apie perėjimą prie agroekologinio ūkininkavimo
UNISECO_Jegelevicius.pdf (16.15MB)
UNISECO projektas apie perėjimą prie agroekologinio ūkininkavimo
UNISECO_Jegelevicius.pdf (16.15MB)
Daržovininystės ūkis Heart Made Farm patirtis
Heart made farm_Milkeraityte.pdf (13.53MB)
Daržovininystės ūkis Heart Made Farm patirtis
Heart made farm_Milkeraityte.pdf (13.53MB)